قطع‌نامه‌های مصوب مجمع عمومی «شورای جهانی صلح» دربارهٔ ایران و سوریه

برگردان: تارنگاشت مهر

قطع‌نامه درباره ایران

شورای جهانی صلح، نقشه‌های امپریالیستی آمریکا، اتحادیه اروپا و «ناتو» را برای حمله به ایران، تحت هر بهانه‌ای، از جمله به‌بهانه برنامه هسته‌ای، قاطعانه محکوم و مردود می‌شمارد.

این تنها به‌عهده مردم ایران است که بدون هرگونه دخالت سیاسی و نظامی خارجی درباره آینده و رهبری کشور خود تصمیم بگیرند. شورای جهانی صلح، همبستگی خود را با نیروهای مترقی و صلح‌دوست ایران، که در راه حفظ صلح پیکار می‌کنند و در برابر امپریالیسم مقاومت می‌ورزند، اعلام می‌دارد.

مجمع عمومی شورای جهانی صلح، همبستگی رزم‌جویانه خود با زحمتکشان ایران در مبارزه پیچیده‌شان در راه صلح، پیشرفت اجتماعی، و زندگی شایسته، و نیز حمایت خود را از مبارزه آن‌ها در دستیابی به حقوق دمکراتیک و مردمی‌شان اعلام می‌کند.

ما مردم جهان را فرا می‌خوانیم تا در برابر نقشه‌های آتی امپریالیسم برای جنگ هشیار باشند.

قطع‌نامه درباره سوریه

با در نظر گرفتن تحولات اوضاع در سوریه، مجمع عمومی شورای جهانی صلح در کاتماندو، نپال، ۲۰ تا ۲۲ ژوئیه، بار دیگر همبستگی مستحکم خود را با مردم سوریه در مقابله با حملات گستردهٔ امپریالیست‌ها، که با هدف تغییر نقشه ژئواستراتژیک منطقه در راستای سرعت بخشیدن به سروری خود در منطقه صورت می‌گیرد، اعلام می‌نماید.

ما پشتیبانی خود را از خواست‌های واقعی و عادلانه مردم سوریه در جهت تغییرات اجتماعی، اقتصادی و نیز دستیابی به دمکراسی، که در راستای حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی صورت می‌گیرد، اعلام می‌داریم. در عین حال، مجمع عمومی شورای جهانی صلح دخالت‌های امپریالیستی را که با تمامی اشکال و شیوه ‌ها صورت می‌گیرد، شدیداً محکوم می‌کند و همه نیروهای ضد امپریالیست، مترقی و صلح‌دوست جهان را فرا می‌خواند تا در موارد زیر دست به اقدام مشترک بزنند:

ـــ مقابله و افشای مداوم کارزار گمراه‌کننده رسانه‌ای که توسط امپراتوری رسانه‌های امپریالیستی برای تحریف و وارونه جلوه دادن حقایق در سوریه سازمان‌دهی می‌گردد.

ـــ افزایش فشار بر اتحادیه اروپا و دولت‌های امپریالیستی ایالات متحده و متحدان آن، یعنی رژیم‌های ارتجاعی منطقه، به‌منظور متوقف ساختن ارسال سلاح و کمک‌های مالی به نیروهای وابسته به خود، مانند گروه موسوم به «ارتش آزاد سوریه» و دیگر گروه‌های مزدور که در حال انجام اقدامات تروریستی در سوریه هستند.

ـــ فعالیت برای از میان برداشتن و از بین بردن همهٔ انواع تحریم‌های اقتصادی ناعادلانه اعمال شده از سوی دولت‌های امپریالیستی و رژیم‌های ارتجاعی عرب و ترکیه علیه مردم سوریه.

ـــ افزایش تلاش به‌منظور مقابله با فشارهای سیاسی امپریالیستی که در سوریه از طریق نهادها و سازمان‌های بین‌المللی اعمال می‌گردد، و فعالیت در راستای حمایت از یک گفت‌وگوی ملی همه‌گیر در میان سوری‌ها برای برون‌رفت از این بحران و تعیین سرنوشت آینده خود.

About The Author

Number of Entries : 22

نظر دهید

© 2012 تارنگاشت مهر