ده ها کارگر در کرج بازداشت شدند

حوالی ظهر جمعه ۲۶ خردادماه بیش از ۶۰ تن از فعالین کارگری و اعضای «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری» در کرج بازداشت شدند.
بعد از بازداشت گسترده فعالین کارگری و اعضای «کمیته هماهنگی» که از نقاط مختلف ایران در شهر کرج تجمع کرده بودند، سه تن از زنان بازداشتی آزاد و مابقی کماکان در بازداشت بسر می برند. درباره علل این بازداشت های گسترده اطلاعات دقیقی منتشر نشده است.

«کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری» در اطلاعیه ای که منتشر کرد، نام برخی از بازداشت شدگان را بدین شرح اعلام کرده است: میترا همایونی، وفا قادری، ریحانه انصاری، خالد حسینی، محمود صالحی، سعید مقدم، سیروس فتحی، غالب حسینی، محمد عبدی‌پور، جلال حسینی، علیرضا عسگری، مسعود سلیم‌پور، عباس اندریانی، صدیق امجدی، فتاح سلیمانی، مازیار مهرپور، محمد مولانایی، واحد سیده، جلیل شریفیان، صدیق خسروی، یوسف آب‌خراباد، فرامرز فطرت‌نژاد، جلیل محمدی، نظام صادقی، افشین ندیمی، حسین پیلوتی، رحمان ابراهیم‌زاده، عباس هاشم‌پور ، فردین میرکی، سعید مرزبان، شیرکو حسینی، جواد معصومی، جمیل راست‌خدیو، ریبوار عبداللهی، ابراهیم مصطفایی، علی آزادی و فرامرز احمدی.

بنا بر اخبار رسیده به «کمیته هماهنگی»، بازداشت شدگان به اداره اطلاعات کرج مستقر در زندان رجایی شهر منتقل شده و تاکنون از وضعیت آن‌ها خبری در دست نیست.

«کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری»، ضمن محکوم کردن بازداشت اعضای «کمیته هماهنگی» و دیگر فعالین کارگری، خواستار آزادی فوری آنان شده و از تمامی مدافعین کارگری درخواست کرده است به این بازداشت‌ها اعتراض کنند.

سندیکاهای فرانسه، بازداشت کارگران در ایران را محکوم کردند

سندیکاهای کارگری فرانسه، ث. اف. د. ت، ث. ژ. ت، اف. اس. یو، سولیدر (همبستگی) و اونسا حمله به نشست سالانه «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری» را شدیدا محکوم می‌کنند.

در تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۱۲ (۲۶ خرداد) بیش از شصت فعال کارگری از جمله تعداد زیادی از اعضای «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری» توسط مامورین امنیتی شهر کرج مورد حمله واقع شده، دستگیر، مضروب و شکنجه شدند. هنگام این عملیات نیروهای سرکوبگر برای ترساندن مردم تیر هوایی شلیک کردند.

در حال حاضر، ده تن از فعالین کارگری هنوز در زندان هستند و برای تعدادی وثیقه هایی سنگین درخواست شده است. ریحانه انصاری به ۲۰ روز زندان همراه با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی محکوم شده است.

ما شدیدا نگران سرنوشت آنان بویژه وضیعت محمود صالحی که به دعوت ما در سمیناری که در ماه مارس در پاریس برگزار شد، شرکت داشت و از وضع سلامتی مساعدی برخوردار نیست، هستیم.

ما خواهان آزادی بی قید وشرط تمام کارگران و هم چنین آزادی دیگر فعالین جنبش های اجتماعی مانند رضا شهابی که از دو سال پیش در زندان بسر می برد و به شش سال زندان محکوم شده است، می باشیم.

About The Author

Number of Entries : 22

نظر دهید

© 2012 تارنگاشت مهر